baner-krotoszyn.jpg
baner-szablon-kg.png
Portal
Rys historyczny

 15 sierpnia 1974 roku Zarządzeniem Naczelnika Powiatu w Krotoszynie utworzony został Powiatowy Ośrodek Sportu Turystyki i Wypoczynku w Krotoszynie. Pierwszym Dyrektorem Ośrodka został pan Kazimierz Marszałek i zarządzał nim do 1978 roku.

30 czerwca 1975 roku nasz Powiatowy Ośrodek Sportu Turystyki i Wypoczynku utracił swoją nazwę i powstał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

1 stycznia 1977 roku Wojewoda Kaliski przejął pod swój nadzór miejskie ośrodki sportu i rekreacji. W związku z tymi zmianami Ośrodek przyjął nazwę Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kaliszu Oddział w Krotoszynie.

Od 1979 roku do 1982 roku Dyrektorem Ośrodka był pan Zdzisław Jerzak.

1 kwietnia 1982 roku Zarządzeniem Naczelnika Miasta i Gminy w Krotoszynie został powołany Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Od 1983 roku do 1985 roku Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji był pan Henryk Walczak.

Od 01 listopada 1985 roku do 30 kwietnia 2007 Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji był pan Ryszard Nowaczyk.

Od 01 maja 2007 do 30 czerwca 2008 obowiązki Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji pełnił pan Grzegorz Majchszak.

Z dniem 30 czerwca kończy się historia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krotoszynie.

Uchwałą Rady Miejskiej w Krotoszynie z dniem 01 lipca 2008 roku zostało powołane Centrum Sportu i Rekreacji „WODNIK” powstałe z połączenia Krytej Pływalni „WODNIK” i Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji „WODNIK” został jest pan Jacek Cierniewski.

Zakład budżetowy pod nazwą „Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK w Krotoszynie” został  powołany w celu zaspakajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Miasta i Gminy Krotoszyn w dziedzinie sportu i rekreacji.

W roku 2017 zakład budżetowy został przekształcony w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (na mocy uchwały nr XXX/224/2016 Rady Miejskiej w Krotoszynie  z dnia 27 października 2016 r. w sprawie utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą "Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Krotoszynie"), której prezesem został dotychczasowy deyrektor centrum - Jacek Cierniewski.

Przedmiotem działalności CSiR WODNIK Sp. z o.o. w Krotoszynie jest administrowanie obiektami oraz urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi, jak również gospodarowanie nimi, a także rozbudowa bazy sportowej i rekreacyjnej na terenie swego działania.

Podstawową działalność CSiR WODNIK Sp. z o.o. w Krotoszynie stanowi zapewnienie właściwej eksploatacji i konserwacji obiektów sportowych i rekreacyjnych, przygotowanie i udostępnianie obiektów dla organizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych, współpraca ze stowarzyszeniami kultury fizycznej, placówkami oświatowymi oraz innymi jednostkami (instytucjami) w zakresie prawidłowej realizacji procesu wychowania fizycznego, uprawiana sportu i realizacji oraz prowadzenia rehabilitacji ruchowej, służącej upowszechnianiu kultury fizycznej.

Ponadto poprzez CSiR WODNIK Sp. z o.o. w Krotoszynie miasto Krotoszyn oferuje liczne usługi w zakresie sportu i rekreacji, które skierowane są nie tylko do mieszkańców, ale również do odwiedzających miasto gości.

W skład Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK Sp. z o.o. w Krotoszynie wchodzą:

· kryta pływalnia przy ul. Mahle 4 (siedziba główna CSiR WODNIK Sp. z o.o. w Krotoszynie);

· pływalnia odkryta przy ul. Ogrodowskiego 8;

· hala sportowo-widowiskowa przy ul. Olimpijskiej 10

· boisko ORLIK przy hali sportowo-widowiskowej;

· hala sportowa przy ul. Młyńskiej 2b;

· hale sportowe przy ul. Sportowej 1;

· stadion przy ul. Sportowej 1;

· skatepark przy ul. Sportowej 1;

· przystań wodna Błonie;

· pole namiotowe przy ul. Sportowej;

Poza tym w siedzibie głównej przy ul. Mahle 4, która jest w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, znajduje się:

· na pierwszej kondygnacji (przyziemie) oddana do użytkowania w listopadzie 2006 r. kręgielnia wraz ze stołami bilardowymi oraz barem,

· na drugiej kondygnacji (parter):

 - barek

 - sklepik

 - gabinet masażu

 - centrum fitness

 - solarium

 - łaźnia parowa (otwarta w sierpniu 2016 r.)

· trzecia kondygnacja (piętro) przeznaczona jest całkowicie na hotel z 54 miejscami noclegowymi, składają się na nie 23 pokoje dwuosobowe i cztery apartamenty, sala konferencyjna dla 50 osób i zaplecze techniczne.

Na kompleks krytej pływalni składa się: basen sportowy o długości 25 m i szerokości 12,5 m (głębokość niecki zmienia się od 1,3 do 1,8 m) z szeregiem atrakcji: gejzerem podwodnym, biczami ozdobnymi i sześcioma stacjami masażu podwodnego; basen rekreacyjny o kształcie półkola, którego głębokość zmienia się od 0 do 1 m, w którym zamontowano wodospad, grzyb wodny, fontannę Clown i armatkę wodną w kształcie delfina, a dla rodziców ławę masażu powietrznego; zjeżdżalnia wodna o długości 52,5 m oraz dla małych dzieci, zjeżdżalnia wąż o długości 5,9 m; basen narożny z dwoma stacjami masażu karku; 3 whirpoole, sauny, stojące solarium.

Obiekty administrowane przez Centrum przystosowane są zarówno do wymagań osób chcących aktywnie spędzać czas wolny, jak i do osób chcących wypocząć i spędzać czas wspólnie z bliskimi, jak również dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie.

Pracownicy CSiR WODNIK sp. z o.o. w Krotoszynie podejmują wszelkie działania mające na celu jak najlepsze przystosowanie świadczonych usług do oczekiwań mieszkańców i wymagań swoich gości. Współpraca z różnymi firmami oraz umiejętność pozyskiwania strategicznych sponsorów zaowocowała zorganizowaniem znaczących imprez sportowych i rekreacyjnych.

 

 

 

 

ikona daty26-05-2017, 08:02 ikona autora
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt