baner-krotoszyn.jpg
baner-szablon-kg.png
grafika
Teatr w Małym Mieście i Gminie ponownie zawita w Krotoszynie
Termin:
Od: 30-06-2017, 19:00
Do: 30-06-2017, 23:00
Kategoria:
Organizator:
Krotoszyński Ośrodek Kultury / KOK, 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18, 63-700 Krotoszyn
Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej, Agencja Artystyczna Dada Art

 

"Teatr w Małym Mieście i Gminie" to projekt mający charakter swego rodzaju święta teatralnego. Polega na jednodniowych spotkaniach mieszkańców mniejszych miast z teatrem w przestrzeniach otwartych, ogólnodostępnych dla szerokiego odbiorcy. To już piąta edycja projektu realizowanego przez Fundację Wspierania Twórczości Niezależnej i Agencję Artystyczną Dada Art. Projekt "Teatr w Małym Mieście i Gminie" jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Zapraszamy na fanpage projektu: www.facebook.com/teatrwmalymmiescie

 

Po raz kolejny we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury również w Krotoszynie zostaną wystawione dwa, z biorących udział w projekcie spektakli, jeden dla młodzieży i widzów dorosłych a drugi dla dzieci w każdym wieku. Zapraszamy w piątek 30 czerwca od godz. 19:00 na krotoszyński Rynek. Spektakle oczywiście są bezpłatne!


W ramach V edycji projektu w Krotoszynie zaprezentowane zostaną następujące spektakle: dla dzieci „Żuk, Królewski Robaczek" Teatru Asz.teatr, dla młodzieży i dorosłych „Milenium +50 . Początki Państwa Polskiego” Teatru Ewolucji Cienia, Teatru Aby i wolontariuszy. 

"Żuk, Królewski Robaczek" - Asz.teatr

Rynek, godz. 19:00


Koty w butach zapraszają na bajkę – historię pełną przygód. Żuk, dzielny robaczek mieszka w stajni razem z królewskim koniem. Żyje więc po królewsku i po królewsku też wojuje. Czego więcej może pragnąć? Własnego królestwa oczywiście. Wyrusza więc w podróż za siedem łączek i polanek, by odnaleźć swych poddanych. Czy mu się uda? Przyjdźcie, przygalopujcie, przypełznijcie, przylećcie zobaczyć.


BAJKA DLA DZIECI W KAŻDYM WIEKU!

 

fot. Teatr Aasz.teatr fot. Teatr Aasz.teatr

 


 

 

"Milenium +50 . Początki Państwa Polskiego" - Teatr Ewolucji Cienia, Teatr Aby i wolontariusze

Rynek, godz. 21:30


Dawno, dawno temu gdzieś między Bałtykiem a Karpatami w dorzeczu Wisły i Odry pośród puszcz i nielicznych pól uprawnych żyli ludzie, którzy mówili podobnymi językami, ale za swoich mieli raczej tylko tych z sąsiedztwa. W którymś momencie książę Polan z nad Warty, czy to na skutek opowieści kupców z nad Morza Śródziemnego o potędze tamtejszych władców, czy też swej wewnętrznej potrzeby dominacji, rozpoczął projekt: Państwo. Projekt ten naznaczony krwawym podbojem, obciążeniem ludności nieznanymi wcześniej podatkami i wreszcie wprowadzeniem obcej, chrześcijańskiej religii udał się. Polacy są Polakami, Mieszko jest naszym pierwszym bohaterem a dzisiejsze granice, jeżeli coś przypominają, to właśnie zasięg jego władzy.

 

fot. Teatr Ewolucji Cienia fot. MackoMaj


Spektakl jest próbą zmierzenia się z historią. Opowiadamy  o brutalnej ewangelizacji naszych pradawnych przodków ale też nie tracimy z oczu faktu, że bez tego nie bylibyśmy tymi którymi jesteśmy, takimi jakimi jesteśmy. Głęboko przemyślana decyzja Mieszka o przyjęciu łacińskiego chrześcijaństwa z Czech rozpoczęła proces formowania narodu, który miał swoje wzloty, przeżył długi okres utraty własnej państwowości, ale co ważne, który trwa do dziś.

 

fot. Teatr Ewolucji Cienia fot. Teatr Ewolucji Cienia
   

fot. Filip Deskur

fot. Filip Deskur

 

lokalizacja
Miejsce:

Rynek, Krotoszyn
ikona daty 19-06-2017, 00:37 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się