11 października 2019 r. tradycyjnie już w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Krotoszynie odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Burmistrz Krotoszyna docenił pracę nauczycieli i dyrektorów szkół oraz przedszkoli wręczając 26 osobom nagrody pieniężne. Pogratulował pani Renacie Witczak, nauczycielce historii w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie, która w tym dniu z rąk Ministra Edukacji Narodowej odebrała nagrodę za podejmowane działania edukacyjne i realizowane projekty, kształtujące postawy patriotyczne oraz należny stosunek uczniów do wydarzeń historycznych.
Pełna lista nagrodzonych:
Ślubowanie:
- Iwona Ciesiółka – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
- Alicja Kierakowicz – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 5 w Krotoszynie
- Renata Krawczyk – nauczycielka w Szkole Podstawowej w Benicach
- Mariusz Marcisz – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Benicach
- Natalia Organista – nauczycielka w Szkole Podstawowej w Benicach
- Paulina Radojewska – nauczycielka w Szkole Podstawowej w Benicach
- Marta Sroczyńska – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krotoszynie
- Daria Szulc-Klepacka – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
- Mariola Szydłowska – nauczycielka w Szkole Podstawowej w Świnkowie
- Mariusz Marzyński – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
- Paweł Paluszczak – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie
Wręczenie nagród pieniężnych Burmistrza Krotoszyna dyrektorom i nauczycielom (Zarządzenie Burmistrza Krotoszyna z dnia 26 września 2019 r.):
Dyrektorzy:
- Julita Janicka-Burzyńska – Przedszkole nr 2
- Arleta Jaśkowiak – Przedszkole nr 1
- Mariola Kaźmierczak – Szkoła Podstawowa nr 3
- Karolina Niedbała – Szkoła Podstawowa w Świnkowie
- Beata Parzonka – Szkoła Podstawowa w Chwaliszewie
- Zbigniew Kurzawa – Szkoła Podstawowa nr 7
- Ireneusz Nowak – Szkoła Podstawowa nr 4
- Zenon Szczęsny – Szkoła Podstawowa w Lutogniewie
Wicedyrektorzy:
- Łukasz Paszek – Szkoła Podstawowa nr 1
Nauczyciele:
- Jolanta Adamiak – Przedszkole nr 7
- Iwona Błaszczyk-Fatyga – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
- Małgorzata Dzielicka – Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krotoszynie
- Beata Grobelna – Szkoła Podstawowa nr 1
- Kamila Kaik – Przedszkole nr 5
- Marzena Karwik – Szkoła Podstawowa w Benicach
- Danuta Krawiec-Wałęsa – Szkoła Podstawowa w Kobiernie
- Lucyna Libudzic – Szkoła Podstawowa w Kobiernie
- Dorota Mielcarek – Szkoła Podstawowa nr 4
- Marika Namyślak – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
- Justyna Olejnik – Szkoła Podstawowa nr 1
- Natalia Organista – Szkoła Podstawowa w Benicach
- Małgorzata Pługowska – Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krotoszynie
- Waldemar Bielawny – Szkoła Podstawowa w Roszkach
- Karol Pfajfer – Szkoła Podstawowa nr 5
- Piotr Robakowski – Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
- Jędrzej Rybicki – Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krotoszynie
Wręczenie statuetek dyrektorowi oraz doradcom metodycznym SODN:
- Kaźmierczak Mariola – dyrektor SODN,
- Błażejczyk Alina – doradca metodyczny,
- Morawska Violetta – doradca metodyczny,
- Podziemska Jolanta – doradca metodyczny,
- Wachowiak Aleksandra – doradca metodyczny,
- Woźniak Urszula – doradca metodyczny,
- Zajączkowska Alicja– doradca metodyczny,
- Kurzawa Zbigniew – doradca metodyczny
Wręczenie emerytowanym nauczycielom odznaki za 50-letnią przynależność do ZNP:
- Belak Ryszard – emerytowany nauczyciel ZSP 1 w Krotoszynie,
- Bartoszewska Maria – emerytowana nauczycielka G4 w Krotoszynie,
- Czwojdzińska Halina – emerytowana nauczycielka ZSP 2 w Krotoszynie,
- Horyza Halina – emerytowana nauczycielka SP 1 w Krotoszynie,
- Matyba Krystyna – emerytowana nauczycielka SP w Sulmierzycach,
- Morawska Elżbieta – emerytowana nauczycielka SP 7 w Krotoszynie,
- Nowaczyk Zdzisława – emerytowana nauczycielka SP 7 w Krotoszynie,
- Piasna Weronika – emerytowana nauczycielka SP w Zalesiu Małym
Wręczenie podziękowań sponsorom:
- Anna i Jakub Czwojdowie, Krotoszyn
- Olimpia Dobras, Krotoszyn
- Anna i Paweł Górnikowie, Krotoszyn
- Mateusz Garliński M.V. TRANSPORT, Krotoszyn
- Anna i Maciej Kołodziejscy, Krotoszyn
- Marzena i Michał Kurkowie, Krotoszyn
- Kinga i Adam Legutkowie, Krotoszyn
- Katarzyna Matyla, Krotoszyn
- Robert Minta - Instalacje Elektroenergetyczne i Techniczne, Krotoszyn
- Jolanta Piasna, Paweł Włodzimierz Piasny, Zakład Mechaniki Chłodniczej, Krotoszyn
- Jan Pluta, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Krotoszynie
- Paweł Rusek – Meble STOLRUS Krotoszyn
- Beata Śpitalniak, Krotoszyn
- Jarosław Talarczyk Usługi elektryczne, Tomnice
- Daria i Grzegorz Woźniak – Transport krajowy i międzynarodowy, Krotoszyn